Розробки уроків


                                                        Інтелектуальна гра "Еврика"

Мета:  прищеплювати інтерес до предмета, розширювати кругозір, формувати творче та логічне мислення учнів; перевірити знання, уміння, навички учнів з теми "Атмосфера" та виявити рівень засвоєння матеріалу;
 розвивати логічне мислення, винахідливість та уяву, уміння учнів застосовувати свої знання;
 виховувати кращі моральні якості, повагу один до одного.
Форма проведення: інтелектуальна гра.
Обладнання: фізична карта світу, картки із завданнями.

ХІД ГРИ

I. Організаційний момент.
II. Основна частина.
         Вихід гравців
Після виходу гравців ведучий зачитує вислови знаменитостей про знання.
         1. А. Франс: «Допитливість створює вчених і поетів».
         2. Р. Емерсон: «Знання існують для того, щоб їх поширювати».
         3. Ш. Монтеск'є: «Треба багато вчитися, щоб трохи щось знати».
         4. П. Фауст: «Освіта – скарб, праця – ключ до нього».
         5. Ф. Бекон: «Знання є сила, сила є знання».
         Знайомство
Кожен гравець розповідає про себе.
         Розігрування заохочувального балу
         Для визначення послідовності участі у грі потрібно провести жеребкування. Учень, який виконує завдання правильно і найшвидше отримує заохочувальний бал.

"Географічна мозаїка"

1.     Термометр
А. Кількість опадів
2.     Флюгер
Б. Вологість повітря
3.     Гігрометр
В. Напрям і сила вітру
4.     Опадомір
Г. Температура повітря
5.     Барометр
Д. Атмосферний тиск
6.     Анемометр
Е. Сила вітру
Конкурс № 1. «Тема»
         Учасникам потрібно відповісти на запитання за обраною темою. Вартість питання 1 бал, у разі правильної відповіді на всі запитання додається 5 бонусних балів.
Теми для вибору:
1. Метеорологічні прилади.
2. Погода.
3. Клімат.
4. Атмосфера.
5. Стихійні метеорологічні явища.
6. Умовні позначення елементів погоди.
7. Географія.
8. Секрет (Географічні загадки).

Метеорологічні прилади

1. За допомогою якого приладу визначають температуру повітря?
2. Чим визначають напрямок вітру?
3. Який прилад використовують, щоб визначити атмосферний тиск?
4. Яким приладом вимірюють висоту снігового покриву?
5. Чим вимірюють вологість повітря?
6. За допомогою якого приладу можна визначити силу вітру?
7. Чим вимірюють кількість опадів?
Погода

1. Зошит чи аркуш, в якому щодня відмічають спостереження за погодою.
2. Рух повітря в горизонтальному напрямку.
3. Волога, яка випадає на земну поверхню.
4. Передбачення погоди.
5. Люди, які проводять спостереження за погодою.
6. Скупчення завислих в атмосфері дрібних крапель води.
7. Стан тропосфери в певний і в певному місці.
Клімат

1. Місяць в Україні, коли абсолютно не буває заморозків.
2. Область низького атмосферного тиску.
3. Назвіть тип клімату, коли цілий рік літо і дощі.
4. Сезонні вітри, які змінюють свій напрямок двічі на рік.


5. Широтні смуги земної кулі з відносно однорідним кліматом.
6. Наука, що вивчає клімат Землі.
7. Багаторічний режим погоди, властивий для даної місцевості.
Атмосфера

1. Найнижчий і найщільніший шар атмосфери.
2. Різниця між найвищою і найнижчою температурою повітря.
3. 23 вересня – це день…
4. Сила, з якою повітря тисне на земну поверхню.
5. Вітри прибережної зони, які дмуть удень з моря на суходіл, уночі – із суходолу на море.
6. Область високого атмосферного тиску.
7. Повітряна оболонка Землі.
Стихійні метеорологічні явища

1. Льодяні частини, які випадають під час грози.
2. Вітри катастрофічної сили.
3. Випадання сильного дощу за короткий час.
4. Утворення шару льоду на дорогах.
5. Сходження снігу в горах.
6. Протягом тривалого часу немає опадів.
7. Поява низької температури повітря на початку осені, наприкінці весни.
Умовні позначення елементів погоди

1.      – Дощ.
2.  *  – Сніг.
3. ≡≡ – Туман.
4.      – Іній.
5. ▲ – Град.
6.     – Роса.
7. ∩ – Веселка.


Географія

1. Модель Землі.
2. Систематизоване зібрання карт.
3. Лінії на карті, що з'єднують полюси Землі.
4. "Географічна адреса" будь-якої точки на Землі.
5. Кут між напрямком на північ і напрямком на даний об'єкт.
6. Ступінь зменшення відстаней на глобусі, плані чи карті порівняно з дійсними відстанями.
7. Найдовша паралель, що ділить земну кулю на дві півкулі – Північну і Південну.
Секрет (Географічні загадки)

1. Без рук, без ніг, а ворота відчиняє.
2. Різнобарвне коромисло через річку повисло.
3. Я вода і на воді плаваю.
4. На дворі горою, а в хаті – водою.
5. Без пилки, без сокири, а мости будує.
6. Без ніг, а біжить, без рук, а рукави має.
7. Стоїть корито, повне води налито.
Конкурс № 2. «Канікули»
         Усім учасникам дається однакове завдання. Хто виконає правильно, отримує
5 балів. Учень, який виконає на тільки правильно, а й швидше від інших – отримує
7 балів.
Завдання:
         Туристи знаходяться в пункті з координатами 48ºпн. ш., 2ºсх. д., їм потрібно потрапити в пункт з координатами 41ºпн. ш., 4ºзх. д. Де знаходяться туристи, та куди вони повинні потрапити?
Конкурс № 3. «Підказка»
Правильна відповідь – 1 бал. Кожному учаснику ставлять по 7 запитань і час для розгадування – 1 хвилина.
Показується аркуш паперу (зображений малюнок чи написане слово) напарнику, який повинен зробити підказку учаснику про те, що він бачить, але не називаючи об'єкт. Учасник повинен вгадати, що зображено (написано) на аркуші.



1-й учасник

1. Золото. (Продукт кольорової металургії, дорогоцінний метал, який виливають у злитки і прирівнюють до грошової одиниці)
2. Молоко. (Продукт білого кольору,який отримують від великої рогатої худоби)
3. Пароплав. (Транспортний засіб, яким перевозять пасажирів через моря і океани)
4. Термометр. (Прилад для вимірювання температури повітря)
5. Карта. (Лист паперу, на якому зображена певна територія)
6. Село. (Невеликий населений пункт, жителі якого займаються сільським господарством)
7. Літо. (Пора року, коли спостерігаються високі температури повітря)
2-й учасник

1. Парус. (За допомогою чого під дією вітру переміщається яхта)
2. Глобус. (Модель планети Земля)
3. Деревина. (Сировина для виробництва паперу)
4. Автобус. (Автомобіль для перевезення значної кількості пасажирів)
5. Соняшник. (Головна олійна культура України)
6. Вода. (Найпоширеніший мінерал на Землі)
7. Осінь. (Пора року, коли на деревах жовте листя)
3-й учасник

1. Залізниця. (Дорога, якою їде поїзд)
2. Барометр. (Прилад, за допомогою якого вимірюють тиск повітря)
3. Вулкан. (Природний об'єкт, з якого магма виходить на поверхню землі)
4. Трамвай. (Електричний залізничний міський транспорт для перевезення пасажирів)
5. Комбайн. (Сільськогосподарська машина для збирання зернових культур)
6. Водоспад. (Виступ у руслі річки, з якого падає вода)
7. Зима. (Пора року, коли лежить сніг)
4-й учасник

1. Берег. (Частина суші, об яку б’ються хвилі)
2. Флюгер. (Прилад для визначення напрямку вітру)
3. Борошно. (Сировина для хлібопекарської промисловості, яку виробляють з пшениці)



4. Місто. (Крупний населений пункт, де ведучими галузями є промисловість, транспорт, розвинені також наука, культура)
5. Трактор. (Сільськогосподарська машина, яка виконує різні види робіт)
6. Тролейбус. (Електричний міський колісний транспорт для перевезення пасажирів)
7. Весна. (Пора року, коли цвітуть сади)
Конкурс № 4. «Дуель»

         Фінал, в якому беруть участь двоє учасників з кращими результатами за попередні конкурси. Кожному фіналісту ставлять по 10 запитань. Оцінюється правильна відповідь у 2 бали, а відповідь на питання суперника – 1 бал.
1. Хто здійснив першу навколосвітню подорож?
2. Хто відкрив Америку?
3. Найхолодніший місяць у Чернівецькій області.
4. Гарячі, сухі сильні вітри.
5. Найнижчий і найщільніший шар атмосфери.
6. Прилад, яким вимірюють відносні висоти.
7. Лінії на карті, що сполучають місця з однаковою абсолютною висотою.
8. Колір, яким на картах позначають низовини.
9. Найбільша низовина світу.
10. Колір, яким на картах позначають гори.
11. Найвища точка України.
12. Найвищі гори світу.
13. Форма Землі.
14. Головна річка України.
15. Місто, через яке проходить нульовий меридіан.
16. Твердий стан води.
17. Найбільший океан.
18. Тверда оболонка Землі.
19. Область у надрах Землі, де виникає землетрус.
20. Що в перекладі з грецької означає слово "географія".
III. Підсумок заходу. Нагородження переможця. Виставлення оцінок.

                            Інтелектуальна гра "Щасливий випадок"
Мета: повторити, узагальнити та систематизувати знання учнів з теми "Вступ. Географічне пізнання Землі";
       – удосконалити навички і вміння аналізувати вивчений матеріал, розвиток нестандартного мислення;
           – закріпити вміння висловлювати власну думку.

Обладнання: атласи, карта півкуль, картки із завданнями.

Форма проведення: інтелектуальна гра.
ХІД ГРИ
I. Організаційний момент.
         Гравці команд знаходяться по різні боки класної кімнати, кожна команда має свою символіку.
II. Проведення гри.
         Конкурс №1 «Розминка»
Учні відповідають на 12 тестових запитань. Правильна відповідь 1 бал для команди.
Запитання:
1. Слово "географія" у перекладі на українську мову означає:
         а) природа;                             б) наука про природу;           в) земле опис.
2. Першим кулястість Землі довів:
         а) Аристотель;                       б) Колумб;                             в) Магеллан.
3. Перший глобус, що зберігся до наших днів, виготовив:
         а) Геродот;                            б) Бегайм;                              в) Ератосфен.
4. Землю у вигляді півсфери, яка лежить на 4 слонах, що стоять на черепасі, зображували:
         а) індійці;                              б) греки;                                в) єгиптяни.
5. Сонячний годинник було винайдено античним ученим…
         а) Птоломеєм;                       б) Анаксімандром;                 в) Геродотом.


6. Перше навколосвітнє плавання (1519-1522рр.) здійснила експедиція:
         а) Х. Колумба;                      б) Ф. Магеллана;                   в) М. Поло.
7. Три навколосвітні подорожі здійснив:
         а) Ф. Магеллан;                     б) І. Крузенштерн;                 в) Дж. Кук.
8. Антарктиду відкрила експедиція під керівництвом:
         а) Беллінсгаузена;                  б) Амундсена;                        в) Пірі.
9. Південний полюс першим підкорив:
         а) Кук;                                   б) Скотт;                                в) Амундсен.
10. Видатний український географ, який докладно описав територію, традиції, культуру й економіку України:
         а) Тутковський;                     б) Рудницький;                      в) Воблий.
11. Вперше Північного полюса (в 1909р.) досяг американець:
         а) Р. Скотт;                                      б) О. Шмідт;                          в) Р. Пірі.
12. Французький вчений, який досліджував рослинний і тваринний світ океанів:
         а) Жак-Ів Кусто;                     б) Жак Пікар;                         в) Дональд Уол.
         Конкурс №2 «Естафета»
Учитель ставить запитання кожному члену команди. Час на обмірковування 10 секунд. Якщо всі учасники команди відповідають правильно, то команді, крім 1 балу за кожну правильну відповідь додається ще 5 балів.
Запитання:
         Команда №1
1. Хто відкрив Антарктиду? (Т. Беллінсгаузен і М. Лазарєв)
2. Хто здійснив перше навколосвітнє плавання?       (Ф. Магеллан)
3. Хто встановив абсолютний рекорд у подоланні відстані (120тис. км) у XIV ст.?                                                                                                             (Ібн Баттута)
4. Який давньогрецький учений дав назву науці географії?                  (Ератосфен)
5. Хто першим підійшов до Південного полюса?              (Р. Амундсен)
6. На честь якого українського вченого названа полярна станція в Антарктиді?
                                                                                  (Академіка В. Вернадського)
7. На честь якого мандрівника Америка отримала свою назву? (Амеріго Веспуччі)
8. Хто створив перший глобус?              (М.Бегайм)
9. Назвіть "залізного пірата", що здійснив навколосвітнє плавання?   (Ф. Дрейф)
10. Як називали людей, які здійснювали героїчні походи та відкриття на суші?
                                                                                                       (Землепрохідці)
         Команда №2
1. Хто відкрив морський шлях до Індії?          (Васко да Гама)
2. Який мандрівник здійснив три навколосвітні подорожі?                  (Дж. Кук)
3. Хто першим із європейців подав детальний опис Китаю?       (Марко Поло)
4. Який давньогрецький вчений навів докази кулястості Землі? (Аристотель)
5. Хто першим підійшов до Північного полюса?     (Р. Пірі)
6. Якого українського вченого вважають родоначальником національної української географії?            (С. Рудницького)
7. Який мореплавець дав назву Тихому океану?                (Ф Магеллан)
8. Хто першим обчислив радіус Землі та склав карту з урахуванням кулястості планети?                            (Ератосфен)
9. Назвіть відомого дослідника морських глибин Світового океану.  (Жак-Ів Кусто)
10. Кого в Середні віки називали "джентльмени удачі"?            (Піратів)
         Конкурс №3 «Підбери пару»
Кожна команда отримує картки із завданнями. Правильна відповідь – 1 бал.
Дослідник
Відкриття
1. Джеймс Кук
А. Очолив експедицію до Південного полюса
2. Х. Колумб
Б. Здійснив першу навколосвітню подорож
3. Беллінсгаузен,
М. Лазарєв
В. Відкрив Америку
4. О. Шмідт
Г. За його керівництвом досліджували Арктику
5. Р. Скотт
Д. Відкрив Північний полюс
6. Ж. Кусто
Е. Першовідкривач Південного полюса
7. Ф. Дрейф
Ж. Дослідник Світового океану
8. Р. Амундсен
З. Пірат, що здійснив навколосвітнє плавання
9. Р. Пірі
І. Відкрив східне узбережжя Австралії
10. Ф. Магеллан
К. 28 січня експедиція, очолювана ним, уперше підійшла до Антарктиди
Відповіді: 1. – І; 2. – В; 3. – К; 4. – Г; 5. – А; 6. – Ж; 7. – З; 8. – Е; 9. – Д; 10. – Б.


         Конкурс №4 «Третій зайвий»
Команди повинні знайти "зайвого" вченого і пояснити свою відповідь. Правильна відповідь 1 бал (+5 балів бонус)
1. М. Поло; І. Батута; С. Рудницький;
2. Д. Кук; Ф. Магеллан; І. Крузенштерн;
3. О. Шмідт; І. Папанін; І. Батута;
4. Ж. Кусто; Ж. Пікар; Е. Хілларі;
5. П. Тутковський; С. Рудницький; Р. Скотт.
         Конкурс №5 «Знавці географії»
Вчитель ставить запитання. Час на обмірковування – 1 хв. Кожна правильна відповідь – 2 бали. Запитання обговорюються командно.
Запитання:
1. Назвіть якнайбільше мандрівників епохи Великих географічних відкриттів та їх відкриття.
(Бартоломеу Діаш; Васко да Гама; Христофор Колумб; Фернан Магеллан; Генріх Мореплавець; Дієго Кан; Амеріго Веспуччі; Абел Тасман; Єрмак Тимофійович; Єрофій Хабаров; Семен Дежньов; Френсіс Дрейк)
2. З якою метою у другій половині XIX ст. почали створюватися географічні товариства?
(Географічні товариства об’єднували вчених-географів світу. Їх основна мета: спрогнозувати зміни в навколишньому середовищі. Географічні товариства: Міжнародний географічний союз (МГС); Інститут географії НАН України; Центр антарктичних досліджень; географічні факультети університетів; науково-громадська організація – Географічне товариство України)
3. Назвіть позитивні і негативні наслідки піратства.
III. Підсумок гри.
Учитель підраховує бали кожної з команд, визначає переможця.

Виставлення оцінок.
Тема уроку:  Стихійні  явища. Екологічні проблеми. Найвідоміші об’єкти віднесені до Світової природної  спадщини Юнеско 

Мета уроку: сформувати в учнів систему знань про заповідні території Африки; сформувати уявлення учнів про стихійні природні явища та екологічні проблеми материка; сприяти розумінню причин  виникнення екологічних проблем материка і загострення стихійних явищ; вдосконалювати практичні уміння  працювати з контурною картою та атласом ;продовжити формування навичок самостійної навчально-пізнавальної діяльності  роботи з основними та додатковими джерелами географічних знань;
виховувати бережливе, свідоме ставлення до навколишнього середовища, повагу до товаришів. Толерантність, свідоме ставлення до навчання, комунікабельність, екологічну культуру, почуття прекрасного ставлення до природи Землі.
Тип уроку:  комбінований

Обладнання:   фізична карта світу,фізична карта Африки, підручники, контурні карти, мультимедійна презентація
Опорні і базові поняття:   стихійне явище,  екологічна проблема природоохоронні території , природний ландшафт, антропогенний ландшафт, список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Географічна номенклатура: Серенгетті,  Нгоронгоро, Кіліманджаро, Амбоселлі, вдс Вікторія                                               
                                      Хід урокуI. Організація класу.
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
1 Питання по карті географічна номенклатура  ( взаємоперевірка)
2. Питання до класу
1.     Які природні зони сформувалися на материку Африка?
2.Чому в Африці переважають зональні ПК?
3.Чому на пн. материка пустелі а на пд. напівпустелі?
4. Назвіть кліматотвірні чинники?

3.  Географічний диктант
Умовні позначення відповідей Г – гілеї, С- савани  і рідколісся,П- пустелі і напівпустелі, Т-твердолисті  ліси1. Вічнозелені ліси , що ростуть у 6-7 ярусів
2.Тут росте товсте бочкоподібне дерево – баобаб
3. Тут мешкають карликові бегемоти, леопарди, горили, мурахи.
4.Проживає «велика п’ятірка»: слон, носоріг, буйвіл,лев, жираф
5.Батьківщина кавунів і вельвічії
6.Поширені жовто-червоні малородючі грунти
7. Частина рослин є ефемерами
8.Листя рослин захищене восковим нальотом
9. Острівцями життя є оази,а їхньою царицею- фінікова пальма
10.Тут росте бук , дуб, дика маслина, суничне дерево, ліванійський кедр
11.Гієна,шакал,лисиця – фенек,гепард,черепаха, ящірки та змії
12 .пітони,москіти ,муха-це-це
III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.
       На території материка Африка знаходиться одне з чудес світу – єгипетські піраміди.На одній із них, а саме піраміді Хеопса, учені знайшли такий напис «Люди загинуть від невміння користуватись силами природи і незнання істинного світу». Так, дійсно, сили природи надзвичайно могутні і людству не можна з ними не рахуватися, особливо ж, коли мова йде про стихійні явища. І напевно, ключі успішного і гармонійного існування людства в знаннях.
IV.    Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми і завдань  уроку.
завдання:
  – Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати формувати знання про особливості природи Африки. Зокрема,  розглянемо стихійні явища, екологічні проблеми та ознайомимося з природоохоронними територіями материка, що занесені до всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО
   Основне наше завдання – визначити, як діяльність людини впливає на природу.
А що б ви хотіли дізнатися під час вивчення даної теми?

Робота експертних груп
Робота з підручником заповнити таблиці
           1Стихійні явища.
 Які ж стихійні лиха найбільш поширені на території Африки? Визначте їх негативний вплив на розвиток господарства й життя населення.
Стихійні явища
Наслідки
Пилові бурі
Занесення піском великих територій суміжних з пустелею, засипання джерел води,шляхів сполучення
Посухи
Втрата врожаю, голод,пересихання джерел і колодязів
зливи
руйнування грунтів, загибель тварин
Нашестя сарани
Втрата врожаю, голод
Розвиток хвороб( СНІД, лихоманка Ебола)
Виникнення епідемій  і пандемій

    Учені помітили, що за останні століття значно збільшилися масштаби проявів стихійних явищ, вони дійшли до висновку, що на розвиток багатьох стихійних лих впливає загострення екологічних проблем, викликаних людською діяльністю. Що ж розуміють під екологічними проблемами?
2. Екологічні проблеми.
Які екологічні проблеми поширені на материку Африка і з чим це пов’язано.
– Виділіть, на ваш погляд, найголовніші екологічні проблеми материка.
– Які з названих проблем, на вашу думку, можуть призвести до негативних наслідків не лише на території Африки, а й на території всієї планети?

Екологічні проблеми
Причини виникнення
Ерозія грунту
Вирубування лісів
Руйнування грунтово – рослинного покриву, спустелення
Збільшення поголів’я,
виснаження пасовищ
Засолення грунтів
Надмірне перезволоження в зоні пустель і напівпустель
Знищення лісів
Сільського господарські угіддя,пасовища, плантації

3. Природоохоронні території. 
  Безумовно, людська діяльність у даній ситуації може призвести до серйозних негативних наслідків і людство вже робить перші кроки для вирішення екологічних проблем та збереження природи. Яскравим свідченням цього є створення природоохоронних територій, що займають значну площу на території Африки.
– Наведіть приклади природоохоронних територій Африки?
Більшість природоохоронних територій Африки відкриті для відвідувачів.

              Практикум
робота з контурною картою
За географічними  координатами на контурну карту нанести об’єкти  світової природної спадщини ЮНЕСКО 9 національні природні парки, заповідники
 Серенгетті – 2 19 пд ш., 34 50 сх.д ( Кенія Танзанія)
 заповідник Нгоронгоро- 3 11 пд ш 35 34 сх.д ( Танзанія)
парк Кіліманджаро – 3 04 пд.ш  37.21сх.д ( Танзанія)
Амбоселлі – 2 38 пд.ш 37.14 ( Кенія)
 вдс Вікторія- 17 55пд.ш 25.51 сх.д ( Замбія Зімбабве)

 Показ презентації

В яких природних зонах розміщені національні парки та заповідники ,  які саме тварини охороняються на їх території, наведіть приклади співіснування людей та дикої природи в їх межах?
V. Закріплення вивченого матеріалу.
 Прийом  мікрофон
1. Які природні зони найбільше змінені людиною? Чому.
2. Чому заповідні території Африки є природним багатством  усього світу.
3.Які зміни в природі Африки викликала господарська діяльність.
VI. Підсумок уроку.
Африканські ландшафти зазнали значної зміни внаслідок господарської діяльності людини починаючи з колоніального періоду.
Антропогенний вплив  позначився на всіх компонентах природи  від атмосфери та гідросфери через ґрунти до рослинного і тваринного світу.
Природоохоронні території є багатством усього світу.



Д/З * 18 питання с. 71(1- 8*) , таблиця с. 71 дослідження  підготувати  повідомлення про одну з країн  Африки або на писати твір- мініатюру « моя мандрівка національним парком»
                                відео- матеріал


                                                       7 клас

ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ «АФРИКА»

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; вдосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, виконувати тестові завдання різних типів; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; розвивати вміння самостійно контролювати свій час, самостійно оцінювати правильність виконання завдань, вносити корективи за необхідності; виховувати самостійність, відповідальність за прийняття рішень.
Обладнання: атласи, дидактичні картки з варіантами завдань.
Тип уроку: оцінювання навчальних досягнень учнів (письмова контрольна робота).

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ
Прийом «Бліцопитування»
Пригадайте, особливості яких природних компонентів Африки ви дослідили під час вивчення теми. Назвіть природні рекорди Африки.
Які країни Африки ви хотіли би відвідати? Чому?
Які уроки теми «Африка» були для вас найбільш цікавими?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА
            ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ  
(НАЛАШТУВАННЯ НА УСПІХ)
Ви добре попрацювали під час вивчення теми, багато чого нового дізналися та навчилися. Настав час повторити, систематизувати та перевірити ваші знання, вдосконалити уміння працювати з тестовими завданнями за зразком ЗНО.
Прочитайте завдання та поставте уточнювальні запитання.
Учитель проводить інструктаж з виконання завдань.

IV. ЕТАП ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
                                                                    (30 ХВ)


  Варіант 1
Завдання на вибір однієї правильної відповіді (1 бал)
1. Яка крайня точка Африки розташована найближче до Європи?
А Рас-Ґафун;                                             Б Рас-Енґела;
В Доброї Надії;                                        Г Альмаді.
2. Яка затока, що омиває береги Африки, є найбільшою?
А Ґвінейська;                                            Б Аденська;
В Мозамбіцька;                                         Г Сідра.
3. Яка тектонічна структура лежить в основі материка Африка?
А Молода палеозойська платформа;      Б область кайнозойської складчастості;
В область мезозойської складчастості;  Г давня докембрійська платформа.
4. Укажіть кліматичний пояс Африки, для якого характерна наявність двох сезонів (вологого і сухого):
А екваторіальний;                                     Б тропічний;
В субекваторіальний;                               Г помірний.
5. Який водоспад Африки найвищий?
А Вікторія;                                                Б Туґела;
В Ауграбіс;                                                         Г Лівінґстона.
Завдання на встановлення відповідності (2 бали, по 0,5 бали за
кожну правильну відповідь)
6. Установіть відповідність між назвами та характеристиками географічних об’єктів Африки.
1 Ассаль              А Найвищий водоспад Африки
2 Альмаді             Б Озеро на північному сході Африки, найнижча висота над рівнем моря
3 Тібесті              В Найвища відмітка Атлаських гір
4 Туґела               Г Західний мис Африки
Д Нагір’я у внутрішніх районах Сахари
Завдання на вибір трьох правильних відповідей з семи запропонованих (3 бали)
7. Африка є найспекотнішим материком Землі. Оберіть три причини, якими це обумовлено:
1 розташування материка переважно в жаркому тепловому поясі;
2 обмежений вплив океанічних повітряних мас;
3 вільне просування континентальних повітряних мас;
4 розміщення високих гірських хребтів на шляху вологих пасатів;
5 мусонна циркуляція;
6 теплі течії з усіх боків материка;
7 наявність області альпійської складчастості.
Географічна задача (2 бали)
8. Обчисліть протяжність Африки за екватором (в км), якщо географічні координати західної та східної крайніх точок на екваторі відповідно 9° сх. д. та 43° сх. д.
Відповідь:

         Варіант 2
Завдання на вибір однієї правильної відповіді (1 бал)
1. Яка крайня точка Африки найбільш віддалена від 0° меридіану?
А Рас-Ґафун;                                             Б Рас-Енґела;
В Агульяс;                                                Г Альмаді.
2. Яка з вершин Африки є найвищою?
А г.Марра;                                                Б г.Тубкаль;
В влк. Камерун;                                        Г влк. Кіліманджаро.
3. Укажіть гори, що утворилися в альпійську епоху горотворення.
А Атлас;                                                    Б Драконові;
В Капські;                                                 Г Тібесті.
4. Який тип атмосферної циркуляції переважає над більшою частиною Африки?
А Мусонна;                                               Б пасатна;
В циклональна;                                         Г західний перенос.
5. Укажіть причину утворення берегової пустелі Наміб в Африці.
А Висхідний рух повітря на узбережжі;   Б вплив холодної Бенґальської течії;
В вплив теплої Ґвінейської течії;             Г вплив західних вітрів.
Завдання на встановлення відповідності (2 бали, по 0,5 бали за кожну правильну відповідність)
6. Установіть відповідність між прізвищами дослідників Африки та їхніми відкриттями.
А Бартоломеу Діаш      1 Вивчав Ніл, природу Центральної та Східної Африки
Б М. Вавилов                2 На шляху до Індії дістався східних берегів Африки
В Д. Лівінґстон             3 Збирав зразки культурних рослин, вивчав природу Північно-Східної Африки
Г В. Юнкер                   4 Здійснив плавання вздовж західних берегів Африки до мису Доброї Надії
5 Досліджував Південну і Центральну Африку, здійснив плавання річкою Замбезі, відкрив водоспад Вікторія, перетнув пустелю Калахарі
Завдання на вибір трьох правильних відповідей з семи запропонованих (3 бали)
7. Укажіть три країни Африки, що не мають виходу до моря:
1 Алжир
2 Судан
3 Ніґер
4 Танзанія
5 Малі
6 Намібія
7 Ботсвана
Географічна задача (2 бали)
8. Обчисліть температуру на вершині Кіліманджаро, якщо температура біля підніжжя + 25 °С.
Відповідь:

V. ПІДСУМОК УРОКУ, РЕФЛЕКСІЯ
Прийом «Мікрофон»
Оцініть результати власної роботи:
виконав добре;
виконав лише окремі завдання, тому що...
Які завдання контрольної роботи були складними?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Повторити відповідні параграфи підручника.

2. Підготувати шаблони Південної Америки.

                               Урок  географії в 7 класі
Тема :
Австралія – найменший материк Землі. Загальні відомості. Своєрідність географічного положення материка і  порівняння з географічним положенням Африки. Історія відкриття і дослідження. Геологічна будова. Форми рельєфу і корисні копалини Австралії.
Мета:
  сформувати в учнів загальне уявлення про своєрідність та особливості природи Австралії; продовжити формування навичок учнів складати характеристику географічного положення об’єкта. Відшукувати закономірності розташування форм рельєфу та корисниз копалин; удосконалити практичні вміння учнів працювати з картами атласу та іншими джерелами географічної інформації.
Обладнання : фізична карта Австралії, атласи, підручники, портрети мореплавців, мультимедійна презентація.
Тип уроку : вивчення нового матеріалу Як ми  з вами з’ясували знайомство з географічним об’єктом починається з вивчення його географічного положення.
 Структура уроку:
І. Організаційний момент………………………………….. 1хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів………………5 хв
ІІІ. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів……..2хв.
І
V.Вивчення нового матеріалу ………………………………….29 хв.
VІ.Закріплення нових знань………………………………………5хв.
VІІ. Підсумок уроку……………………………………………….2 хв.
VІІІ. Домашнє завдання……………………………………………1 хв.
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ І ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
       1.За яким планом складається характеристика материка?
       2. Чому вивчення будь – якої території починається з вивчення її  географічного положення?
Вч.  Карта – це друга мова географії. Отже, знання карти дуже важливі для географа.   І зараз перевіримо знання географічної номенклатури вивченого материка Африки.
Робота з картою  Африки
 Вчитель   на збільшеній контурній карті  показує географічні об’єкти, а  учні по черзі називають їх.
Розгляд випереджального творчого завдання для обдарованих дітей.
Завдання:
  • а) На контурній карті Африки  розставте цифри, що відповідають певним географічним об’єктам (їх характеристика яких подається нижче), і поряд з цифрами підпишіть назви цих об’єктів:
  • 1)Крайня точка материка, де висота Сонця в ополудні 22 червня є найбільшою; 2)Вершина, Яка у перекладі з мови племені масаїв називається «Гора бога холоду»;
  •  3) Країна, яку за особливостями її тваринного світу інколи йменують «Лемурія»;  
  •  4) Столиця африканської країни, розташована майже на тій же довготі, що й Київ; 
  • 5) Озеро рифтового походження назване так, як материкова частина однієї з країн;
  •  6) Найвище нагір’я серед найбільшої пустелі; 
  • 7) Гори, на південних схилах яких зростають вічнозелені твердолисті ліси і чагарники з дуже багатою рослинністю;
  •  8) Пустеля, в якій розробляють прибережні розсипні родовища алмазів;  
  • 9) Місто Сеута – один із «Гераклових стовпів»; 
  • 10) Найбільша з річок, яка впадає в найбільше безстічне озеро материка; 
  • 11) Річка, на якій розташований найбільший водоспад континенту; 
  • 12) Заповідник, розташований у кратері згаслого вулкана. (12 балів).
  • Відповіді:
  • а) 1)Мис Рас-Енгела; 2) Кіліманджаро; 3) Мадагаскар; 4) Каїр; 5) Танганьїка; 6) нагір’я Тібесті; 7) Капські; 8) Наміб; 9) Африканський берег Гібралтарської протоки, напроти Гібралтару; 10) Шарі; 11) Замбезі; 12) Нгоронгоро.
  • б). Мадагаскар омивають теплі течії: із заходу – Мозамбіцька, зі сходу – Мадагаскарська, з півночі – Південна Пасатна. Яка частина острова покрита дуже вологими лісами і чому ?


Відпоівдь: б)Східне узбережжя - розташовані гори з крутими схилами

ІІІ.  МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ТА ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Якщо попросили б до Африки дібрати найкоротший епітет, більшість відповіла б, це слово « жарка». На сьогоднішньому уроці ми починаємо знайомство з материком. якому найкраще підходить епітет « чудернацький». Бо там все навпаки для нас європейців. У липні  - зима, у січні – літо; дерева взимку скидають не листя , а кору; через пустелі можна пройти за допомогою сокири; багато тварин мають сумки. На нічному небі материка не видно сузір’я Великої ведмедиці, а на томість є своє – Південний Хрест.

Як ви думаєте про який материк піде мова на сьогоднішньому уроці?

Вч. Отже, тема уроку « Австралія……………..

І
V.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
                        ЗАВДАННЯ УРОКУ:
  1. Порівняти географічне положення Африки та Австралії за планом;
  2.  Дізнатися про історію відкриття та дослідження материка;
  3. Визначення крайніх точок та їх координат; протяжність Австралії з пн. на пд.,  та з зх.. на сх.. використовуючи масштаб карти.
  4.Ознайомитися з геологічною будовою материка.  Закономірностями розміщення рельєфу та корисних копалин і порівняти з Африкою.

Як ми  з вами з’ясували знайомство з географічним об’єктом починається з вивчення його географічного положення.

                              1 ГП
а).За  планом порівняти ГП Африки та Австралії
        План характеристики ГП ( форзац підручника)
         План
Африка
 Австралія
     1.Положення
 від  відносно  екватора
Екватором перетинається посередині
перетинається тропіками
Знаходиться на південь від нього
Перетинається південним тропіком по середині
  2.Положення
         відносно
         нульового
          меридіану
Перетинається на заході
 ( Зх  і Сх. півкулях)
Знаходиться на схід від нього
( Східна півкуля)
   3.Розміри
30,3млн.км кв.
7,6млн. км кв.
    4..Положення
          відносно інших
          материків
Найближче до Євразії
Ізольований,
 через острови зв'язок з Пд- Сх. Азією
     5..Положення
          відносно морів і
          океанів.
 Т
Атлантичний та Індійський
моря Середземне, Червоне
Холодні - течія Західних вітрів,Бенгельська, Канарська,Сомалійська
 Теплі  – Гвінейська, Південно – Пасатна, Мозамбіцька, Мадагаскарська
Індійський та Тихий
моря Коралове, Тасманове.
Холодні - течія Західних вітрів,Західно - австрілійська
Теплі- Південно- пасатна,,Східно- Австралійська
    6.Особливості
         берегової лінії
а) Слабо порізана;
б) Затоки - Гвінейська; Аденська.
в) Сомалі;
г)о –ви Мадагаскар, Канарські .


а) Слабо порізана;
б)Затоки- Карпентарія,
Велика Австралійська ;
в)Пів-и: Кейп – Йорк,
Арнем – Ленд;
г) о-ви Тасманія; Нова Гвінея;. Нова Зеландія.


Висновки
                                ( записати в зошиті  )
 Особливості ГП.
1. Посередині перетинається пд. тропіком ( найсухіший);
2.Віддалений від інших материків;
3.Ізольвана ( унікальність органічного світу)
4. Найменший
                                  Самостійна робота
а). Використовуючи карти атласу, визначте координати крайніх точок материка  і запишіть  в зошит
                                   ( записати в зошиті  )
Північна - мис Йорк   11 пд. ш., 142 сх. д;

Південна - мис Південно –Східний 39 пд.ш.,146 сх.д;

Західна – мис Стіп – Пойнт  26 пд.ш.,113 сх.д;

 східна – мис Байрон 28 пд.ш.,153 сх.д.

б). Користуючись масштабом карти, обчисліть  протяжність материка від крайніх точок:

із заходу на схід 11 см * 350 км=3850 км

                                      та
 з півночі на південь  9 см   *  350 км = 3150 км

2.Історія відкриття і дослідження материка

Прослуховування учнями лекційного матеріалу з мультимедійної презентації і самостійне складання таблиці

                    Час
           Дослідник
          Що відкрив
Птолемей
ІІст.
Припускав про існування «невідомої» Південної Землі.
Голландець Віллєм Янзон
1606 р
Дістався до пн.  узбережжя материка. Не здогадуючись, що це материк.
 Іспанець Луїс Торес
Початок 17 ст
Проплив між материком і о. Нова Гвінея ( протока Торесса)
 Голландець Абель Тасман
Середина 17 ст.
Обплив материк з півдня між о. Тасманія ( о. Тасманія)
Англієць Джеймс Кук
Друга половина 18 ст.
Проплив вздовж східного узбережжя Австралії
Англієць Метью Фліндерс
Початок 19ст.
Проплив навколо материка і запропонував назвати його Австралією.  Що в перекладі означає « Південна»
                             

                                 3. Геологічна будова
                                                 
                                   ( записати в зошиті  )
1. Входила до складу Гондвани;
2. Індо- Австралійська плита;
3.Докембрійська платформа
         Зх ,Пн., центр  -   щити
         сх. –     складчаста область

4. О-ви  Тасманія і Нова Гвінея відокремились внаслідок опускання території.
                               
                                      4.Рельєф
                                                         ( записати в зошиті  )
Найнижчий материк середня висота – 300 м
платформам – рівнини
 складчастим областям – гори
щити – плато , останці
Західно – австралійське  плоскогір’я ( 300-500м)
Центральна низовина (100м, -12м)
Великий вододільний хребет  - старі гори 1000м ( каледонської та герцинської складчастості)
на пд. Австралійські Альпи ( г . Костюшко 2230м)

  НІ ВУЛКАНІВ. НІ ЗЕМЛЕТРУСІВ, НІ ЛЬОДОВИКІВ.

                                      Практична робота
                                     на контурну карту нанести
 Крайні точки материка
 Рельєф

                                        4. Корисні копалини
Багата на корисні копалини!!!!
                                                                                               І м                                       Ім
Магматичні
( фундамент платформи і гори) – руди  - залізні, алюмінієві, мідні, уранові
метаморфічні
Осадові (чохол платформи і передгірні прогини) – нерудні корисні копалини
Схід – кам’яне вугілля
сх.,зх.,на шельфі – нафта і газ
пн. – боксити  ( алюміній) - найбільші в світі

Розгляд зразків колекції корисних копалин ( осадового,магматичного та метаморфічного походження)

VІ .ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ
                  Тестові завдання
1. В рельєфі  Австралії переважають
а)рівнини;
б) гори.
 2. Середні висоти  материка
а) 215м; б)300 м; в)500м; г) 1000м.
3.  Сучасний вулканізм та землетруси в Австралії:
а) найчастіше виникають на сході материка;
б) найчастіше виникають на заході;
в)  не відбуваються4
 
                                        
  VІІ.  ПІДСУМОК УРОКУ
1. Австралія компактний материк
2.Більша частина лежить в тропічному поясі
3.Через віддаленість від інших материків була відкрита пізніше
4.В основі лежить давня платформа. Яка в рельєфі відповідає рівнинам( низовини , плоскогір’я)
5. На сході гори ( відсутній вулканізм,землетруси та зледеніння)


Д\З п.23, питання с. 114.*географічна задача,практична робота нанесення географічної номенклатури і вивчення її.

Оцінки за урок та їх коментарі


* Завдання творчого характеру
      Пустеля Сахара поділяється на чотири частини за особливостями зростання рослинності впродовж року. Ці особливості залежать, зокрема від часу настання нетривалого періоду, коли в цій частині пустелі можуть випадати атмосферні опади. Охарактеризуйте ці частини Сахари за особливостями клімату, який  у свою чергу зумовлює відмінності їх рослинності.


Тема:  Урок- гра: «Подорож країнами Європи».
Мета уроку:
-          закріпити  знання про країни Європи, повторити, узагальнити та систематизувати матеріал за ви­вченою темою;
-         визначити рівень оволодіння знаннями, уміннями та навичками;  формування вмінь та навичок роботи з картою;
-          виховати інтерес до даної теми, зацікавленість до вивчення країн Європи, розширити кругозір учнів.
Тип уроку:
Узагальнення і систематизація знань.
Обладнання:
Політична карта світу, карти Європи ( фізична, політична), ілюстрації, атласи 10 клас, роздатковий матеріал із завданнями
Оформлення дошки:
Тема уроку,  епіграф, рейтингова таблиця, карти Європи,  ілюстрації
Учасники  учні класу обєднані у 3 групи.
Хід уроку
1.Організаційний момент
-         перевірка присутніх 
-         психологічне налаштування на урок                                                   

2. Актуалізація навчальної діяльності  
Зверніть увагу на епіграф нашого уроку. Тому розпочнемо наш урок зі слів:

«Ніщо не відкриває очі на світ і не розширює світогляд, як подорожі».                                            (Шарліз Шерон )

Сьогодні тема нашого уроку підштовхує нас зробити подорож країнами Європи. Ми продовжимо сьогодні дивуватися та знайомитися з таким різноманітним, багатоликим світом.

3. Повідомлення теми уроку.

Від Атлантики до Уралу
Територія значна...
Тут є гори і ліси
Полонини, фіорди.
Ще й музеїв є багато
Стоунхендж, Біг-Бен, Луара.
Тут країн і є багато,
А країни ці в Європі.

Тож вам вже зрозуміло, що тема уроку: Подорож країнами Європи.

4.Мотивація навчальної діяльності.  
Сьогодні ми завершуємо вивчати країни Європи, тому і вирушимо в подорож потягом, завітавши на шляху в деякі країни.
Для мандрівки по країнах Європи нам знадобляться знання, карта, атласи, картки для самооцінки за види робіт на уроці.
В учнів на партах знаходяться картки самооцінки для оцінювання знань.
Кожна правильна відповідь за всі завдання оцінюється в 1 бал.

Вид роботи
Отриманий бал
Гра «так» чи «ні»

Гра «закінчи речення»

Гра «Назвати країну»

Гра «Візитна картка»

Географічний калейдоскоп

Гра «Географічна номенклатура»


Кількість балів
Оцінка
1-3
1
4-6
2
7-9
3
10-12
4
13-15
5
16-18
6
19-21
7
22-24
8
25-27
9
28-30
10
31-36
11
37-42
12

Ну,що ж... відправляємося....

Правила гри. 
Щоб отримати командам квитки на потяг та подорожувати країнами Європи потрібно правильно відповідати на запитання та отримувати максимум балів.

І Етап « Квитки»
Бліцопитування « так» чи «ні».

1.      Столиця Данії – Осло (Ні)
2.      Країна, у якій є діючі вулкани, - Фінляндія (Ні)
3.      Батьківщина Діда Мороза розташована у Північній Європі (Так)
4.      У Швеції вирощують цукрові буряки (Так)
5.      Музична столиця світу Відень (Так)
6.      Нобелівську премію вручають у Фінляндії (Ні)
7.      Ісландія має 26 діючих вулканів (Так)

Перша країна в яку ми завітаємо, дуже добре відома нам з уроків англійської мови, історії. В цій країні є Біг-Бен, загадковий Стоунхендж та легенда Світу «Бітлз». Авжеж, це Великобританія.
Але, щоб відвідати цю країну, ви повинні закінчити речення.

 Зупинка  « Мандрівка Великобританією»

«Закінчи речення»
1. Рейк'явік – столиця... (Ісландія).
2. Найпівнічніша держава у Європі -  ... (Норвегія).
3. Країна тисячі озер - ... (Фінляндія).
4. Держава в місті - ... (Ватикан).
5. Держава імені свого правителя - ... (Ліхтенштейн).
6. Країна тюльпанів... (Нідерланди)
7. Її називають Туманним Альбіоном ....(Великобританія)

Наступна наша зупинка буде у середземноморській країні з давньою історією, столицею смачної піци. Кордони цієї країни нагадують жіночий чобіток.Місто відоме Колізеєм- визначною пам’яткою давньоримської архітектури. У місті міститься резиденція глави всіх католиків світу. Звичайно, це Італія (Рим).
Але, щоб полюбуватися прекрасними місцинами цієї країни ви повині  за описом назвати країну.

    Зупинка « Подорож Італією»
«Назвіть країну»

1.      Країна тюльпанів (Голландія)
2.      Країна банків (Швейцарія)
3.      Батьківщина олімпійських ігор та марафонського бігу (Греція)
4.      Країна, в якій знаходиться штаб-квартира НАТО (Бельгія)
5.      Країна вальсу  (Австрія)
6.      У цій країні є такі університети Кембридж і Оксфорд (Великобританія)
7.      Країна годинників (Швейцарія)

Країна,яка буде нашим наступним місцем зупинки, так і приваблює нас гарними ароматами парфумів та модним і сучасним одягом. Емблемою міста є Ейфелева вежа. Тут творив автор роману «Три мушкетери». Це батьківщина шампанських вин, які добре знані на Україні. Ну, звичайно, це Франція. Так як у Франції візитною карткою є парфуми, Ейфелева вежа так і в будь-якій іншій країні є такі візитні картки. Тому в наступному завданні ви повинні вказати візитні картки країн.

 Зупинка «Дивовижна Франція»
«Візитна картка»
1. Франція (Ейфелева вежа)
2 . Монако (Країна- казино)
3.  Данія (молочна ферма Європи)
4.  Фінляндія (країна озер і боліт)
5. Португалія ( країна емігрантів)
6. Норвегія ( фіорди)
7. Швейцарія ( країна-сейф)

Німечина- високорозвинена країна, яка відома своїми баварськими ковбасками та фестивалем  Октоберфест. Річка Дунай бере свої витоки в німецьких горах Шварцвальд.
Але на вас чекає літературна розминка. Прочитавши вам вірш-загадку, ви повинні розгадати країну чи її столицю.

 Зупинка « Мальовнича Німеччина»

«Географічний калейдоскоп»
1.Розкинувшись, хребти Карпат
   У сніжній білизні стоять.
    Між гір течуть стрімкі потічки,
У Істр впадають всі тут річки.
Невже ти ще не відгадав
І цю країну не назвав?
Я все тобі вже підказав.           (Румунія)

2.Спрага мучить знов мене,
Та я не зважаю.
Літеру «С» я приберу-
Вже й столицю маю.             (Прага)

3.Вісла-річка гонить хвилі,
А навкруг костелів шпилі.
Ранок дихає туманом,
Шле нам подих свій духмяний.
Але ж як красиво, тихо,
Відступає горе й лихо,
А у подиху весни – тільки сни.      (Варшава)

4.Лише на карту подивись –
Ось Темзи плин води,
На її схилах тут колись
Десь Робін Гуд ходив.
Ознаки ще раз почитай,
Назви це місто – відгадай.              (Лондон)

5.Іскряться хвилі з трьох боків.
Тут По та Тібр течуть,
Альп схили білий сніг покрив,
Ліси в горах ростуть.
І ти цей субтропічний край.
Як зможеш – відгадай.                  (Італія)

6. Сади і виногради тут достеменно
Отак, мабуть, століттями ростуть,
Фіалки та троянди скрізь цвітуть,
І люди-трударі між них живуть,
Яскраві грона хиляться доземно.          (Софія)

7. Хто купини ці зробив
В мене на городі?
Хутряне мале звіря
Стільки робить шкоди.
Та ось каже – острів це
В Середземнім морі,
Знаєш, певно, ти слівце?
Натяки прозорі.                              (Кріт – Крит)

 Вас вітає сонячна Греція. Країна, у якій «є все». Країна з багатою історичною спадщиною з виключно природною красою. Столиця цієї держави названа на честь грецької богині Афіни.
    Загадкові гори, прекрасні острови, золотий пісок, чисте, блакитне море та найдавніші пам’ятки цивілізації роблять цю країну ідеальним місцем для подорожей, відпочинку та розваг.
Але, щоб помилуватися красою сонячної Греції, вам потрібно буде прийняти участь у грі «Географічна номенклатура».

Зупинка «Сонячна Греція»

Гра «Географічна номенклатура».

Альпи
гори
Прага
столиця
Егейське
море
Гетеборг
порт
Рейн-Емс-Везер
канал
Крит
острів
Апенінський
півострів

 5.Підсумок уроку.
Ось і наша мандрівка завершилася. Мандруючи країнами Європи ми узагальнили ваші знання та багато ціквого дізналися. Напевно, кожен для себе вже зробив вибір країни куди він поїде відпочивати. Результат подорожі ви отримаєте тоді, коли ви підрахуєте свої бали та співставите з таблицею. Оцінки будуть виставлені в журнал з врахуванням усіх видів роботи.

6.Домашнє завдання.
Підготувати повідомлення на тему: « Я хочу побувати в ..... тому що.....».

Список літератури:
Журнал Географія та Економіка в сучасній школі №6, 2012

Газета Краєзнавство. Географція.Туризм. №14, 2001

Ресурси інтернету:

https://www.schoollife.org.ua/1



                                                           



Комментариев нет:

Отправить комментарий